Zazwyczaj do każdego komina dołączona jest instrukcja, jak wymurować takowy komin. Niekiedy zdarza się , że tej instrukcji nie ma. Przed wymurowaniem, należy położyć izolację poziomą.
Na początek, wymurowujemy komin bloczkami, do punktu zerowego. Jeżeli będzie trochę wyżej, nic to nie zaszkodzi. Pierwszy pustak murujemy i wypełniamy prawie całego zaprawą (ok ¾ pustaka). Na zaprawę, kładziemy ceramiczną część na skropliny. W pustaku, także musi być wycięty mały otwór, do odprowadzenia skroplin. Gdy mamy położony pierwszy pustak kominowy, musimy odczekać, aż zaprawa w nim nam podeschnie. W tym czasie, możemy przejść do rozpoczęcia murowania następnego komina, lub innych prac budowlanych. Po związaniu zaprawy, zabieramy się za dalsze murowanie. Następnym elementem, będzie ceramiczna wyczystka komina. Musimy więc wyciąć, odpowiedni otwór w pustaku. Między wewnętrzną cześć komina a część ceramiczną, wciskamy załączoną do zestawu watę. Ceramiczne części łączymy za pomocą silikonu, lub specjalnej masy dodanej do zestawu. Kolejną ważniejszą częścią, jest trójnik. Ustawiamy go, na wysokości ok 150-160 cm. od punktu zerowego.
Najlepiej uzgodnić to z zleceniodawcą. Od tego momentu, murujemy już pustaki bez wycinek, aż do samego wierzchu komina. Jeżeli do zestawu mamy dołączone czapki kominowe, to ominie nas jej zaszalowanie.