Jakie systemy kominowe wybrać

 

Budując dom musimy podjąć decyzję o tym, jak będzie on ogrzewany. A z tym wiąże się decyzja, jakie systemy kominowe sa najlepsze w danym wypadku. – Moim klientom polecam do ogrzewania piece kondensacyjne, a do tego odpowiednio dobrany, nowoczesny komin – mówi Janusz Leśniak ze sklepu sklep.auroks.pl/ , będącego czołowym dystrybutorem systemów kominowych renomowanych marek. Jak zaznacza, to bardzo istotne, bo systemy kominowe mają wpływ nie tylko na komfort cieplny w budynku i wysokość opłat za ogrzewanie, ale też na rzecz tak fundamentalną, jak bezpieczeństwo w budynku.

 

Warto wybrać system kominowy do domu, na który otrzymamy gwarancję.
Warto wybrać system kominowy, na który otrzymamy gwarancję.

 

Dlaczego? Systemy kominowe służą do tego, żeby sprawnie odprowadzać z pieca uboczne produkty spalania paliwa. Spaliny te często są bardzo toksyczne i mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a niekiedy i życia mieszkańców budynku. Nie trzeba więc chyba tłumaczyć, jakie skutki mogą mieć wadliwe lub nieszczelne systemy kominowe. To urządzenia, które zawsze muszą pracować bez zarzutu.

 

 

Dlatego ważne jest, by wybierając komin nie kierować się tylko jego ceną. Dobrej jakości systemy kominowe bywają drogie, ale to inwestycja na długie lata, więc w dłuższej perspektywie czasowej na pewno te nakłady finansowe się zwrócą.